  • FAD1-08025CBMW12-A
FAD1-08025CBMW12-A
advertisement
Manufacturer No:
FAD1-08025CBMW12-A
HK JDW NO:
649-FAD1-08025CBMW12-A
Step5Bar-code shipping tag
FAD1-08025CBMW12-A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Weight
    0.159lb 72.12g
  • Operating Temperature
    14~158°F -10°C~70°C
  • Series
    FAD1-08025-A
  • Size / Dimension
    Square - 80mm Lx80mm H
  • Part Status
    Active
  • Power (Watts)
    1.56W
  • Voltage - Rated
    12VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.130A
  • Approval Agency
    CE, cURus, TUV
  • Lifetime @ Temp
    70000 Hrs @ 40°C
  • RPM
    2500 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Air Flow
    30.5 CFM (0.854m3/min)
  • Noise
    30.0 dB(A)
  • Voltage Range
    10.8V~13.2VDC
  • Static Pressure
    0.112 in H2O (27.9 Pa)