  • FAD1-08025CSJW12
FAD1-08025CSJW12
advertisement
Manufacturer No:
FAD1-08025CSJW12
HK JDW NO:
649-FAD1-08025CSJW12
Package:
Axial
Step5Bar-code shipping tag
FAD1-08025CSJW12
  • Package / Case
    Axial
  • Weight
    0.189lb 85.73g
  • Operating Temperature
    14~140°F -10°C~60°C
  • Series
    FAD1-08025
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    Square - 80mm Lx80mm H
  • Part Status
    Discontinued
  • Voltage - Rated
    12VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.300A
  • Max Power Dissipation
    3.6W
  • Current Rating
    300mA
  • RPM
    3900 RPM
  • Bearing Type
    Sleeve
  • Air Flow
    52.5 CFM (1.47m3/min)
  • Noise
    40.8 dB(A)
  • Static Pressure
    0.265 in H2O (66.0 Pa)