  • FAD1-12025DHHW12
FAD1-12025DHHW12
advertisement
Manufacturer No:
FAD1-12025DHHW12
HK JDW NO:
649-FAD1-12025DHHW12
Step5Bar-code shipping tag
FAD1-12025DHHW12
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Weight
    0.344lb 156.04g
  • Material - Frame
    Plastic
  • Operating Temperature
    14~158°F -10°C~70°C
  • Series
    FAD1-12025
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    Square - 120mm Lx120mm H
  • Voltage - Rated
    24VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.130A
  • Max Power Dissipation
    3.12W
  • Current Rating
    130mA
  • RPM
    2200 RPM
  • Bearing Type
    Hydrodynamic
  • Air Flow
    87.9 CFM (2.46m3/min)
  • Noise
    39.1 dB(A)
  • Voltage Range
    21.6V~26.4VDC
  • Static Pressure
    0.134 in H2O (33.5 Pa)