  • FAD1-12032CBAW12
FAD1-12032CBAW12
advertisement
Manufacturer No:
FAD1-12032CBAW12
HK JDW NO:
649-FAD1-12032CBAW12
Package:
Axial
Datasheet:
FAD1-12032CBAW12
Step5Bar-code shipping tag
FAD1-12032CBAW12
  • Current Rating (Amps)
    0.080A
  • Max Power Dissipation
    960mW
  • Current Rating
    80mA
  • RPM
    1450 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Air Flow
    59.5 CFM (1.67m3/min)
  • Noise
    26.9 dB(A)
  • Voltage Range
    10.8V~13.2VDC
  • Static Pressure
    0.075 in H2O (18.6 Pa)
  • Width
    32.30mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Weight
    0.469lb 212.73g
  • Material - Frame
    Plastic
  • Material - Blade
    Plastic
  • Operating Temperature
    14~158°F -10°C~70°C
  • Series
    FAD1-12032
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    Square - 120mm Lx120mm H
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Max Operating Temperature
    158°C
  • Min Operating Temperature
    14°C
  • Power (Watts)
    960mW
  • Voltage - Rated
    12VDC