  • FAD1-12038CBLW12
FAD1-12038CBLW12
advertisement
Manufacturer No:
FAD1-12038CBLW12
HK JDW NO:
649-FAD1-12038CBLW12
Package:
Axial
Datasheet:
FAD1-12038CBLW12
Description:
FAN AXIAL 120X38.5MM 12VDC WIRE
Step5Bar-code shipping tag
FAD1-12038CBLW12
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Weight
    0.518lb 234.96g
  • Operating Temperature
    14~158°F -10°C~70°C
  • Published
    2013
  • Series
    FAD1-12038
  • Size / Dimension
    Square - 120mm Lx120mm H
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated
    12VDC
  • Power Rating
    2.64W
  • Current Rating (Amps)
    0.220A
  • Max Power Dissipation
    2.64W
  • Current Rating
    220mA
  • Approval Agency
    CE, cURus, TUV
  • Operating Supply Voltage
    12V
  • RPM
    1950 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Air Flow
    71.6 CFM (2.00m3/min)
  • Noise
    36.2 dB(A)
  • Voltage Range
    10.8V~13.2VDC
  • Static Pressure
    0.128 in H2O (31.8 Pa)
  • Thermal Support Device Type
    DC FAN
  • Height
    120mm