  • FAD1-12038DBAW12
FAD1-12038DBAW12
advertisement
Manufacturer No:
FAD1-12038DBAW12
HK JDW NO:
649-FAD1-12038DBAW12
Package:
Axial
Datasheet:
FAD1-12038DBAW12
Step5Bar-code shipping tag
FAD1-12038DBAW12
  • Weight
    0.518lb 234.96g
  • Operating Temperature
    14~158°F -10°C~70°C
  • Series
    FAD1-12038
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    Square - 120mm Lx120mm H
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated
    24VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.070A
  • Max Power Dissipation
    1.68W
  • Current Rating
    70mA
  • RPM
    1500 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Air Flow
    57.3 CFM (1.60m3/min)
  • Noise
    28.4 dB(A)
  • Voltage Range
    21.6V~26.4VDC
  • Static Pressure
    0.085 in H2O (21.2 Pa)