  • FAN2503S25X
FAN2503S25X
advertisement
Manufacturer No:
FAN2503S25X
HK JDW NO:
295-FAN2503S25X
Description:
Fixed PMIC 5 SOT-23-5
Quantity:
In Stock : 3000
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
FAN2503S25X
    Select All
  • Mount
    SOT-23-5
  • Number of Pins
    5
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    5
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Subcategory
    Other Regulators
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
  • Number of Outputs
    1
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Current - Output
    150mA
  • Voltage - Output
    2.5V
  • Output Voltage 1
    2.5V
  • Min Input Voltage
    2.7V
  • Max Input Voltage
    6.5V
  • Dropout Voltage
    150mV
  • Dropout Voltage1-Nom
    0.15V
  • Voltage Tolerance-Max
    2%
  • Input Voltage Absolute-Max
    7V
  • Length
    2.9mm