  • FB-EI-30026-000
FB-EI-30026-000
advertisement
Manufacturer No:
FB-EI-30026-000
Manufacturer:
Knowles
HK JDW NO:
427-FB-EI-30026-000
Package:
Datasheet:
FB-EI-30026-000
Description:
Microphones 1M, NOISE CANCELING 172MM LONG, 5.4 DIA
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FB-EI-30026-000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Shape
    Circular
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
  • Series
    FB-EI
  • Size / Dimension
    0.709Dia 18.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Wire Leads
  • Type
    Boom
  • Depth
    7.6mm
  • Frequency
    4.7kHz
  • Output Type
    Analog
  • Impedance
    300Ohm
  • Direction
    Noise Cancelling
  • Frequency Range
    300Hz~4.7kHz
  • Sensitivity
    -87dB ±5dB @ 74dB SPL
  • Port Location
    Side
  • Diameter
    18mm
  • Height (Max)
    0.300 7.62mm