  • FBA04HA450KG-00
FBA04HA450KG-00
advertisement
Manufacturer No:
FBA04HA450KG-00
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-FBA04HA450KG-00
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
FERRITE BEAD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FBA04HA450KG-00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    FB
  • Size / Dimension
    0.138Dia 3.50mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Filter Type
    Power Line
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    10mOhm
  • Current Rating (Max)
    7A
  • Impedance @ Frequency
    45Ohm @ 50MHz