  • FBA09A12U1BS
FBA09A12U1BS
advertisement
Manufacturer No:
FBA09A12U1BS
HK JDW NO:
567-FBA09A12U1BS
Datasheet:
FBA09A12U1BS
Step5Bar-code shipping tag
FBA09A12U1BS
  • Operating Temperature
    14~158°F -10°C~70°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    Square - 92mm Lx92mm H
  • Feature
    Locked Rotor Sensor
  • Power Rating
    5.16W
  • Voltage - Rated DC
    12V
  • Current Rating (Amps)
    0.430A
  • Max Power Dissipation
    5.16W
  • Current Rating
    430mA
  • Lifetime @ Temp
    50000 Hrs @ 40°C
  • RPM
    3450 RPM
  • Air Flow
    68.8 CFM (1.93m3/min)
  • Noise
    43.0 dB
  • Voltage Range
    7V~13.8VDC
  • Static Pressure
    0.197 in H2O (49.0 Pa)