  • FBK04F12US
FBK04F12US
advertisement
Manufacturer No:
FBK04F12US
HK JDW NO:
567-FBK04F12US
Datasheet:
FBK04F12US
Description:
FAN AXIAL 40X20MM 12VDC WIRE
Step5Bar-code shipping tag
FBK04F12US
  • Operating Temperature
    14~158°F -10°C~70°C
  • Size / Dimension
    Square - 40mm Lx40mm H
  • Feature
    Locked Rotor Sensor
  • Termination
    3 Wire Leads
  • Power Rating
    2.04W
  • Voltage - Rated DC
    12V
  • Current Rating (Amps)
    0.170A
  • Max Power Dissipation
    2.04W
  • Current Rating
    170mA
  • RPM
    9500 RPM
  • Air Flow
    9.2 CFM (0.258m3/min)
  • Noise
    42.0 dB(A)
  • Voltage Range
    7V~13.8VDC
  • Static Pressure
    0.472 in H2O (117.6 Pa)