  • FBMH1608HM470-TV
FBMH1608HM470-TV
advertisement
Manufacturer No:
FBMH1608HM470-TV
HK JDW NO:
782-FBMH1608HM470-TV
Datasheet:
FBMH1608HM470-TV
Description:
Ferrite Beads HI CUR CHIP BD 0603 AEC-Q200 47OHMS 25%
Step5Bar-code shipping tag
FBMH1608HM470-TV
    0603 (1608 Metric)
  • Weight
    2.012816mg
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    25%
  • Packing Method
    TR, PAPER
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    47Ohm
  • Max DC Current
    3.5A
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    20mOhm
  • Impedance @ Frequency
    47Ohm @ 100MHz
  • Height
    889μm
  • Width
    0.8mm