  • FBR07VA850NB-00
FBR07VA850NB-00
advertisement
Manufacturer No:
FBR07VA850NB-00
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-FBR07VA850NB-00
Package:
Radial
Datasheet:
FBR07VA850NB-00
Description:
Ferrite Beads FERRITE BD RADIAL FORMED 7.5mm 85OHMS
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FBR07VA850NB-00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2015
  • Series
    FB
  • Size / Dimension
    0.295Dia 7.50mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    85Ohm
  • Max DC Current
    7A
  • Filter Type
    FERRITE BEAD
  • Rated Current
    7A
  • Number of Lines
    1
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    10mOhm
  • Impedance @ Frequency
    85Ohm @ 100MHz
  • Height
    5.5118mm
  • Length
    7.5mm
  • Width
    5mm