  • FC-13D 32.7680KA-AC3
FC-13D 32.7680KA-AC3
advertisement
Manufacturer No:
FC-13D 32.7680KA-AC3
Manufacturer:
EPSON
HK JDW NO:
262-FC-13D 32.7680KA-AC3
Package:
3-SMD, No Lead
Description:
FC-13D 32.7680KA-AC3 datasheet pdf and Crystals product details from EPSON stock available at Utmel
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FC-13D 32.7680KA-AC3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    3-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    FC-13D
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.059W 3.20mmx1.50mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    kHz Crystal (Tuning Fork)
  • Frequency
    32.768kHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    75kOhm
  • Load Capacitance
    9pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±20ppm
  • Height Seated (Max)
    0.015 0.38mm