  • FC100V10A-G
FC100V10A-G
advertisement
Manufacturer No:
FC100V10A-G
Manufacturer:
Bel Power Solutions
HK JDW NO:
127-FC100V10A-G
Package:
Datasheet:
Description:
Electromechanical Filter DC-DC Converter Input Filter 6.5A
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FC100V10A-G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    26 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Series
    FC
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Termination Style
    PC Pins
  • Configuration
    Single Stage
  • Current
    10A