  • FC3BQBBME12.0-T3
FC3BQBBME12.0-T3
advertisement
Manufacturer No:
FC3BQBBME12.0-T3
Manufacturer:
Fox Electronics
HK JDW NO:
310-FC3BQBBME12.0-T3
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
FC3BQBBME12.0-T3
Description:
CRYSTAL 12.0000MHZ 20PF SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FC3BQBBME12.0-T3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    FQ3225B
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    MHz Crystal
  • Terminal Finish
    Silver (Ag)
  • Additional Feature
    TR, 7 INCH
  • Frequency
    12MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Physical Dimension
    L3.2XB2.5XH1.1 (mm)/L0.126XB0.098XH0.043 (inch)
  • Operating Frequency
    12MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    120Ohm
  • Load Capacitance
    20pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Drive Level
    100 µW
  • Height Seated (Max)
    0.043 1.10mm