  • FC3VREEEM38.4-T1
FC3VREEEM38.4-T1
advertisement
Manufacturer No:
FC3VREEEM38.4-T1
HK JDW NO:
310-FC3VREEEM38.4-T1
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
FC3VREEEM38.4-T1
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FC3VREEEM38.4-T1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    C3VR
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    MHz Crystal
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Frequency
    38.4MHz
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    60Ohm
  • Load Capacitance
    10pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm