  • FCR200JR-73-240R
FCR200JR-73-240R
advertisement
Manufacturer No:
FCR200JR-73-240R
HK JDW NO:
898-FCR200JR-73-240R
Datasheet:
FCR200JR-73-240R
Description:
240Ohm, 2W, Carbon Film,
Step5Bar-code shipping tag
FCR200JR-73-240R
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    -350/ +350ppm/°C
  • Resistance
    240Ohm
  • Power (Watts)
    2W