  • FDA2-17251QBHW4D-L
FDA2-17251QBHW4D-L
advertisement
Manufacturer No:
FDA2-17251QBHW4D-L
HK JDW NO:
649-FDA2-17251QBHW4D-L
Description:
FAN AXIAL 172X51MM 230VAC WIRE
Step5Bar-code shipping tag
FDA2-17251QBHW4D-L
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Weight
    2lbs 907.2g
  • Material - Blade
    Steel
  • Operating Temperature
    -4~158°F -20°C~70°C
  • Published
    2014
  • Series
    HPLC, FDA2-17251
  • Size / Dimension
    Rectangular/Rounded - 172mm Lx151mm H
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Max Operating Temperature
    158°C
  • Min Operating Temperature
    -4°C
  • Power (Watts)
    27.00W
  • Voltage - Rated
    230VAC
  • Current Rating (Amps)
    0.120A
  • Max Power Dissipation
    27W
  • Ingress Protection
    IP56M - Dust Protected, Water Resistant
  • Current Rating
    120mA
  • Approval Agency
    CE, cURus, TUV
  • Lifetime @ Temp
    100000 Hrs @ 25°C
  • Air Flow
    250.0 CFM (7.00m3/min)
  • Noise
    59.0 dB(A)
  • Static Pressure
    0.610 in H2O (151.9 Pa)
  • Width
    51.00mm