  • FDA2-25489QBLW4F-SF
FDA2-25489QBLW4F-SF
advertisement
Manufacturer No:
FDA2-25489QBLW4F-SF
Manufacturer:
Qualtek
HK JDW NO:
649-FDA2-25489QBLW4F-SF
Package:
Datasheet:
Description:
FAN AXIAL 254X89MM 230VAC WIRE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FDA2-25489QBLW4F-SF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Weight
    6.2lbs 2.8kg
  • Material - Frame
    Aluminum
  • Material - Blade
    Steel
  • Operating Temperature
    -4~158°F -20°C~70°C
  • Published
    2015
  • Series
    HPLC, FDA2-25489-SF
  • Size / Dimension
    Round - 254mm Dia
  • Feature
    Salt Fog Rated, Thermal Overload Protector (TOP)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Power (Watts)
    32.00W
  • Voltage - Rated
    230VAC
  • Current Rating (Amps)
    0.140A
  • Ingress Protection
    IP56M - Dust Protected, Water Resistant
  • Approval Agency
    CE, cURus, TUV
  • RPM
    1650 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Fan Type
    Tubeaxial
  • Air Flow
    440.0 CFM (12.32m3/min)
  • Noise
    52.0 dB(A)
  • Static Pressure
    0.307 in H2O (76.5 Pa)