  • FDD1-17238CBLW43
FDD1-17238CBLW43
advertisement
Manufacturer No:
FDD1-17238CBLW43
HK JDW NO:
649-FDD1-17238CBLW43
Step5Bar-code shipping tag
FDD1-17238CBLW43
  • Operating Temperature
    -4~158°F -20°C~70°C
  • Size / Dimension
    Rectangular/Rounded - 172mm Lx151mm H
  • Feature
    Locked Rotor Sensor
  • Termination
    3 Wire Leads
  • Power (Watts)
    19.1W
  • Voltage - Rated
    12VDC
  • Max Power Dissipation
    19.1W
  • Current Rating
    1.59A
  • Lifetime @ Temp
    50000 Hrs @ 25°C
  • RPM
    3200 RPM
  • Air Flow
    245.0 CFM (6.86m3/min)
  • Noise
    56.0 dB(A)
  • Static Pressure
    0.732 in H2O (182.3 Pa)