  • FDD1-17238EBAW44
FDD1-17238EBAW44
advertisement
Manufacturer No:
FDD1-17238EBAW44
HK JDW NO:
649-FDD1-17238EBAW44
Step5Bar-code shipping tag
FDD1-17238EBAW44
  • Weight
    1.9lbs 861.8g
  • Material - Blade
    Steel
  • Operating Temperature
    -4~158°F -20°C~70°C
  • Series
    HPLC, FDD1-17238
  • Size / Dimension
    Rectangular/Rounded - 172mm Lx151mm H
  • Feature
    Speed Sensor (Tach)
  • Termination
    3 Wire Leads
  • Voltage - Rated
    48VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.280A
  • Max Power Dissipation
    13.4W
  • Current Rating
    280mA
  • Lifetime @ Temp
    50000 Hrs @ 25°C
  • RPM
    2800 RPM
  • Air Flow
    210.0 CFM (5.88m3/min)
  • Noise
    52.0 dB(A)
  • Static Pressure
    0.571 in H2O (142.2 Pa)