  • FDD1-17251EBLW39-L
FDD1-17251EBLW39-L
advertisement
Manufacturer No:
FDD1-17251EBLW39-L
HK JDW NO:
649-FDD1-17251EBLW39-L
Step5Bar-code shipping tag
FDD1-17251EBLW39-L
  • Operating Temperature
    -4~158°F -20°C~70°C
  • Size / Dimension
    Rectangular/Rounded - 172mm Lx151mm H
  • Feature
    PWM Control
  • Termination
    3 Wire Leads
  • Max Operating Temperature
    158°C
  • Min Operating Temperature
    -4°C
  • Power (Watts)
    21.6W
  • Voltage - Rated
    48VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.450A
  • Max Power Dissipation
    21.6W
  • Ingress Protection
    IP54 - Dust Protected, Water Resistant
  • Current Rating
    450mA
  • Lifetime @ Temp
    100000 Hrs @ 25°C
  • RPM
    3200 RPM
  • Air Flow
    255.0 CFM (7.14m3/min)
  • Noise
    56.0 dB(A)
  • Static Pressure
    0.736 in H2O (183.3 Pa)
  • Width
    51.00mm