  • FEBFAN7688-I00250A-GEVB
FEBFAN7688-I00250A-GEVB
advertisement
Manufacturer No:
FEBFAN7688-I00250A-GEVB
Manufacturer:
ON Semiconductor
HK JDW NO:
598-FEBFAN7688-I00250A-GEVB
Package:
Description:
EVAL BOARD 250W FOR FAN7688
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FEBFAN7688-I00250A-GEVB
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Input
    300V~450V
  • Current - Output
    20A
  • Voltage - Output
    12.5V
  • Utilized IC / Part
    FAN3225C, FAN7688
  • Supplied Contents
    Board(s)
  • Board Type
    Fully Populated
  • Power - Output
    250W