  • FEP16DT-33HE3/45
FEP16DT-33HE3/45
advertisement
Manufacturer No:
FEP16DT-33HE3/45
HK JDW NO:
884-FEP16DT-33HE3/45
Package:
TO-220-3
Datasheet:
FEP16DT-33HE3/45
Step5Bar-code shipping tag
FEP16DT-33HE3/45
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    10μA @ 200V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.3V @ 8A
  • Operating Temperature - Junction
    -55°C~150°C
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    200V
  • Current - Average Rectified (Io)
    16A