  • FG14C0G1H223JNT06
FG14C0G1H223JNT06
advertisement
Manufacturer No:
FG14C0G1H223JNT06
HK JDW NO:
769-FG14C0G1H223JNT06
Datasheet:
FG14C0G1H223JNT06
Description:
FG 0.022μF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.177Lx0.118W 4.50mmx3.00mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 7924
Step5Bar-code shipping tag
FG14C0G1H223JNT06
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
    Radial
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.118W 4.50mmx3.00mm
  • Tolerance
    ±5%
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.022μF
  • Lead Pitch
    2.4892mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Height Seated (Max)
    0.217 5.50mm