  • FG14X7S2A154KRT06
FG14X7S2A154KRT06
advertisement
Manufacturer No:
FG14X7S2A154KRT06
HK JDW NO:
769-FG14X7S2A154KRT06
Datasheet:
FG14X7S2A154KRT06
Description:
FG 0.15μF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7S 0.177Lx0.118W 4.50mmx3.00mm -55°C~125°C Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 12216
Step5Bar-code shipping tag
FG14X7S2A154KRT06
    Select All
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.118W 4.50mmx3.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    X7S
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    0.15μF
  • Lead Pitch
    2.4892mm
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Lead Style
    Formed Leads
  • Lead/Base Style
    Formed Leads
  • Height Seated (Max)
    0.217 5.50mm