  • FG18C0G1H220JNT06
FG18C0G1H220JNT06
advertisement
Manufacturer No:
FG18C0G1H220JNT06
HK JDW NO:
769-FG18C0G1H220JNT06
Datasheet:
FG18C0G1H220JNT06
Description:
FG 22pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 5523
Step5Bar-code shipping tag
FG18C0G1H220JNT06
    Radial
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    22pF
  • Lead Pitch
    2.4892mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Height Seated (Max)
    0.217 5.50mm