  • FG18X7R1A225KRT00
FG18X7R1A225KRT00
advertisement
Manufacturer No:
FG18X7R1A225KRT00
HK JDW NO:
769-FG18X7R1A225KRT00
Datasheet:
FG18X7R1A225KRT00
Description:
FG 2.2μF 10V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~125°C Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 1138
Step5Bar-code shipping tag
FG18X7R1A225KRT00
    Select All
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    2.2μF
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Height Seated (Max)
    0.217 5.50mm