  • FG22X7R2A155KNT00
FG22X7R2A155KNT00
advertisement
Manufacturer No:
FG22X7R2A155KNT00
HK JDW NO:
769-FG22X7R2A155KNT00
Datasheet:
FG22X7R2A155KNT00
Description:
FG 1.5μF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.295Lx0.177W 7.50mmx4.50mm -55°C~125°C Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 6389
Step5Bar-code shipping tag
FG22X7R2A155KNT00
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.295Lx0.177W 7.50mmx4.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    1.5μF
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.335 8.50mm