  • FG23X7R2J154KNT00
FG23X7R2J154KNT00
advertisement
Manufacturer No:
FG23X7R2J154KNT00
HK JDW NO:
769-FG23X7R2J154KNT00
Datasheet:
FG23X7R2J154KNT00
Description:
FG 0.15μF 630V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.335Lx0.217W 8.50mmx5.50mm -55°C~125°C Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 2801
Step5Bar-code shipping tag
FG23X7R2J154KNT00
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.335Lx0.217W 8.50mmx5.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Voltage - Rated
    630V
  • Capacitance
    0.15μF
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.433 11.00mm