  • FG24C0G2W681JNT06
FG24C0G2W681JNT06
advertisement
Manufacturer No:
FG24C0G2W681JNT06
HK JDW NO:
769-FG24C0G2W681JNT06
Datasheet:
FG24C0G2W681JNT06
Description:
FG 680pF 450V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.177Lx0.118W 4.50mmx3.00mm -55°C~125°C Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 3415
Step5Bar-code shipping tag
FG24C0G2W681JNT06
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.118W 4.50mmx3.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Voltage - Rated
    450V
  • Capacitance
    680pF
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.217 5.50mm