  • FG26X7S2A335KRT00
FG26X7S2A335KRT00
advertisement
Manufacturer No:
FG26X7S2A335KRT00
HK JDW NO:
769-FG26X7S2A335KRT00
Datasheet:
FG26X7S2A335KRT00
Description:
FG 3.3μF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7S 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~125°C Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 7434
Step5Bar-code shipping tag
FG26X7S2A335KRT00
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    X7S
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    3.3μF
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.236 6.00mm