  • FG28C0G1H682JNT00
FG28C0G1H682JNT00
advertisement
Manufacturer No:
FG28C0G1H682JNT00
HK JDW NO:
769-FG28C0G1H682JNT00
Datasheet:
FG28C0G1H682JNT00
Description:
FG 6800pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~125°C Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 1145
Step5Bar-code shipping tag
FG28C0G1H682JNT00
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    6800pF
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.217 5.50mm