  • FGA.2B.312.EYCD52Z
FGA.2B.312.EYCD52Z
advertisement
Manufacturer No:
FGA.2B.312.EYCD52Z
Manufacturer:
LEMO
HK JDW NO:
452-FGA.2B.312.EYCD52Z
Package:
Description:
Plug, Male Pins Free Hanging (In-Line) 12 Positions Crimp Gold Bulk A Push-Pull
Quantity:
In Stock : 11554
Step5Bar-code shipping tag
FGA.2B.312.EYCD52Z
    Select All
  • Contact Material
    Brass
  • Mount
    Free Hanging
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Insert Material
    Polyetheretherketone (PEEK)
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    2B
  • Feature
    Backshell
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Crimp
  • Connector Type
    Plug, Male Pins
  • Number of Positions
    12
  • Fastening Type
    Push-Pull
  • Contact Finish - Mating
    Gold
  • Orientation
    A
  • Shielding
    Shielded
  • Ingress Protection
    IP50 - Dust Protected
  • Current Rating
    7A
  • Shell Size - Insert
    312
  • Cable Opening
    0.165 ~ 0.205 (4.20mm ~ 5.20mm)