  • FGG.2B.316.CLAD72
FGG.2B.316.CLAD72
advertisement
Manufacturer No:
FGG.2B.316.CLAD72
HK JDW NO:
452-FGG.2B.316.CLAD72
Package:
Datasheet:
FGG.2B.316.CLAD72
Description:
Plug, Male Pins Brass Free Hanging (In-Line) 16 Positions Solder Cup Gold Chrome Bulk G Push-Pull
Quantity:
In Stock : 3985
Step5Bar-code shipping tag
FGG.2B.316.CLAD72
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
    Backshell
  • Pbfree Code
    yes
  • Termination
    Solder Cup
  • Number of Positions
    16
    Male
  • HTS Code
  • Current Rating
    6A
  • Shell Size - Insert
    316
  • Cable Opening
    0.244 ~ 0.283 (6.20mm ~ 7.20mm)
  • Diameter
    15mm
  • Length
    50mm