  • FGG.3B.312.CYCD92
FGG.3B.312.CYCD92
advertisement
Manufacturer No:
FGG.3B.312.CYCD92
HK JDW NO:
452-FGG.3B.312.CYCD92
Package:
Datasheet:
FGG.3B.312.CYCD92
Description:
Plug, Male Pins Brass Free Hanging (In-Line) 12 Positions Crimp Gold Chrome Bulk G Push-Pull
Quantity:
In Stock : 12247
Step5Bar-code shipping tag
FGG.3B.312.CYCD92
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Series
    3B
  • Termination
    Crimp
  • Number of Positions
    12
  • Color
    Silver
  • Gender
    Male
  • Ingress Protection
    IP50 - Dust Protected
  • Current Rating
    9A
  • Shell Size - Insert
    312
  • Contact Style
    Pin
  • Cable Opening
    0.303 ~ 0.362 (7.70mm ~ 9.20mm)
  • Diameter
    18mm
  • Length
    58mm