  • FGJ.2B.314.CYMD72
FGJ.2B.314.CYMD72
advertisement
Manufacturer No:
FGJ.2B.314.CYMD72
HK JDW NO:
452-FGJ.2B.314.CYMD72
Package:
Datasheet:
FGJ.2B.314.CYMD72
Description:
Plug, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line) 14 Positions Crimp Gold Chrome Bulk J Push-Pull
Quantity:
In Stock : 5818
Step5Bar-code shipping tag
FGJ.2B.314.CYMD72
    Backshell
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Crimp
  • Number of Positions
    14
  • Current Rating
    6.5A
  • Shell Size - Insert
    314
  • Cable Opening
    0.244 ~ 0.283 (6.20mm ~ 7.20mm)
  • Diameter
    15mm
  • Length
    50mm
  • Contact Finish Thickness - Mating
    59.0μin 1.50μm
  • Material Flammability Rating
    UL94 V-0
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    IP50
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C