  • FGJ.3B.308.CYMD11
FGJ.3B.308.CYMD11
advertisement
Manufacturer No:
FGJ.3B.308.CYMD11
HK JDW NO:
452-FGJ.3B.308.CYMD11
Package:
Datasheet:
FGJ.3B.308.CYMD11
Description:
Plug, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line) 8 Positions Crimp Gold Chrome Bulk J Push-Pull
Quantity:
In Stock : 11423
Step5Bar-code shipping tag
FGJ.3B.308.CYMD11
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    3B
  • Termination
    Crimp
  • ECCN Code
    EAR99
  • Number of Positions
    8
  • Current Rating
    13A
  • Shell Size - Insert
    308
  • Cable Opening
    0.398 ~ 0.433 (10.10mm ~ 11.00mm)
  • Diameter
    18mm
  • Length
    58mm