  • FH1200012
FH1200012
advertisement
Manufacturer No:
FH1200012
Manufacturer:
Diodes Incorporated
HK JDW NO:
233-FH1200012
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
FH1200012
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FH1200012
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SaRonix-eCera™ FH
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Part Status
    Active
  • Type
    MHz Crystal
  • Additional Feature
    AT-CUT; TR
  • Frequency
    12MHz
  • Frequency Stability
    ±30ppm
  • Physical Dimension
    L2.5XB2.0XH0.6 (mm)/L0.098XB0.079XH0.024 (inch)
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    150Ohm
  • Load Capacitance
    10pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±20ppm
  • Drive Level
    10 µW
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm