  • FI105L250014-T
FI105L250014-T
advertisement
Manufacturer No:
FI105L250014-T
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-FI105L250014-T
Package:
0402 (1005 Metric), 4 PC Pad
Datasheet:
FI105L250014-T
Description:
MULTILAYER FILTER, 2500MHZ - More Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FI105L250014-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric), 4 PC Pad
  • Number of Pins
    4
  • Weight
    652.039032μg
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    FI
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Number of Functions
    1
  • Frequency
    2.45GHz Center
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
    0402
  • Physical Dimension
    L1.0XB0.5XH0.33 (mm)/L0.039XB0.02XH0.013 (inch)
  • Impedance
    50Ohm
  • Bandwidth
    100MHz
  • Filter Type
    Low Pass
  • Insertion Loss (dB)
    0.55 dB
  • Height
    330.2μm
  • Length
    1mm