  • FIAM110H22
FIAM110H22
advertisement
Manufacturer No:
FIAM110H22
Manufacturer:
Vicor Corporation
HK JDW NO:
834-FIAM110H22
Package:
Datasheet:
Description:
FIAM 110V 8.5A LP THRD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FIAM110H22
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Surface Mount
    NO
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    9
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    PIN/PEG
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
    9
  • JESD-30 Code
    R-XDMA-P9
  • Number of Outputs
    1
  • Operating Temperature (Max)
    100°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Input Voltage-Nom
    110V
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Trim/Adjustable Output
  • Analog IC - Other Type
    DC-DC REGULATED POWER SUPPLY MODULE
  • Input Voltage (Min)
    66V
  • Input Voltage (Max)
    154V
  • Total Power Output-Max
    500W
  • Height Seated (Max)
    15.95mm
  • Length
    57.91mm
  • Width
    55.88mm