  • FINF050-100WCLL2
FINF050-100WCLL2
advertisement
Manufacturer No:
FINF050-100WCLL2
Manufacturer:
Finisar Corporation
HK JDW NO:
291-FINF050-100WCLL2
Package:
Datasheet:
FINF050-100WCLL2
Description:
INTERLEAVER 50-100G C-BAND LC/PC
Step5Bar-code shipping tag
FINF050-100WCLL2
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Surface Mount
    NO
  • Mounting Feature
    PANEL MOUNT
  • Published
    2013
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Body Length or Diameter
    73mm
  • Operating Temperature (Max)
    70°C
  • Body Breadth
    30 mm
  • Operating Temperature (Min)
    -5°C
  • Fiber Optic Device Type
    WAVELENGTH DIVISION MUX/DEMUX
  • Operating Wavelength-Nom
    1548 nm
  • Return Loss-Min
    40 dB
  • Connection Type
    LC/PC CONNECTOR
  • Communication Standard
    ITU
  • Isolation Min
    25 dB
  • Operating Wavelength-Max
    1567 nm
  • Operating Wavelength-Min
  • Channel Spacing
    50 GHz
  • Body Height
    10.6mm