  • FK14X7R2E223KN020
FK14X7R2E223KN020
advertisement
Manufacturer No:
FK14X7R2E223KN020
HK JDW NO:
769-FK14X7R2E223KN020
Description:
FK(MID VOLTAGE) 0.022μF Ceramic Capacitor 15% ppm/°C 2 Terminations Radial
Quantity:
In Stock : 10515
Step5Bar-code shipping tag
FK14X7R2E223KN020
    Select All
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Series
    FK(MID VOLTAGE)
  • JESD-609 Code
    e2
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Copper (Sn/Cu)
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.022μF
  • Packing Method
    BULK
  • Terminal Pitch
    2.5mm
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    No
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    250V
  • Size Code
    1810
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • Height
    5.5mm
  • Length
    4.5mm
  • Width
    2.5mm