  • FK18X5R1A334K
FK18X5R1A334K
advertisement
Manufacturer No:
FK18X5R1A334K
HK JDW NO:
769-FK18X5R1A334K
Datasheet:
FK18X5R1A334K
Description:
FK 0.33μF Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~85°C 2 Terminations Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 2820
Step5Bar-code shipping tag
FK18X5R1A334K
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    X5R
  • Capacitance
    0.33μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Lead Pitch
    2.5mm
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
    500 μm
  • Size Code
    1610
  • Height
    2.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.217 5.50mm
  • Length
    4mm