  • FK2125T256AL-T
FK2125T256AL-T
advertisement
Manufacturer No:
FK2125T256AL-T
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-FK2125T256AL-T
Package:
0805 (2012 Metric), 3 PC Pad
Datasheet:
FK2125T256AL-T
Description:
EMI Filter >=20dB 0.1A 10VDC Flat Style SMD Embossed T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FK2125T256AL-T
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric), 3 PC Pad
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    FK
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Low Pass
  • Applications
    Data Lines for Mobile Devices
  • HTS Code
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Technology
    LC (T-Type)
  • Number of Functions
    1
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Number of Channels
    1
  • Max Current Rating
    100mA
  • DC Resistance (DCR)
    2Ohm
  • Max DC Current
    100mA
  • Max Voltage Rating (DC)
    10V
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    2Ohm
  • ESD Protection
    No
  • Attenuation Value
    20dB @ 500MHz
  • Output Impedance
    50Ohm Ω
  • Insulation Resistance-Min
    30MOhm
  • Filter Order
    3rd
  • Resistance - Channel (Ω)
    2
  • Center / Cutoff Frequency
    25MHz Cutoff
  • Attenuation Frequency-Max
    500MHz
  • Attenuation Frequency-Min
    50MHz
  • Height
    0.047 1.19mm