  • FK22X7R1E226MR006
FK22X7R1E226MR006
advertisement
Manufacturer No:
FK22X7R1E226MR006
HK JDW NO:
769-FK22X7R1E226MR006
Datasheet:
FK22X7R1E226MR006
Description:
FK 22μF 25V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.295Lx0.157W 7.50mmx4.00mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 14348
Step5Bar-code shipping tag
FK22X7R1E226MR006
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 2 months ago)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.295Lx0.157W 7.50mmx4.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Terminal Finish
    Tin/Copper (Sn/Cu)
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    22μF
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.315 8.00mm