  • FK6250003
FK6250003
advertisement
Manufacturer No:
FK6250003
HK JDW NO:
635-FK6250003
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FK6250003
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2008
  • Number of Terminations
    4
  • Subcategory
    Other Oscillators
  • Technology
    CMOS
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Temperature (Max)
    70°C
  • Operating Temperature (Min)
    -20°C
  • Operating Frequency
    62.5MHz
  • Power Supplies
    3.3V
  • Supply Current-Max
    18mA
  • Operating Frequency-Max
    106.25MHz
  • Operating Frequency-Min
    1MHz