  • FKA1-17251QBHT31
FKA1-17251QBHT31
advertisement
Manufacturer No:
FKA1-17251QBHT31
HK JDW NO:
649-FKA1-17251QBHT31
Datasheet:
FKA1-17251QBHT31
Description:
FAN AXIAL 172X50.8MM 230VAC TERM
Step5Bar-code shipping tag
FKA1-17251QBHT31
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Material
    Aluminium
  • Operating Temperature
    14~158°F -10°C~70°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    Rectangular/Rounded - 172mm Lx150mm H
  • Termination
    2 Terminals
  • Voltage - Rated
    230VAC
  • Current Rating (Amps)
    0.230A
  • Max Power Dissipation
    50.6W
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    230mA
  • Approval Agency
    CE, cURus, TUV
  • RPM
    2700 RPM
    Tubeaxial
  • Air Flow
    189.0 CFM (5.29m3/min)
  • Noise
    57.7 dB(A)
  • Static Pressure
    0.408 in H2O (101.6 Pa)