  • FKA2-17251QBHW3F
FKA2-17251QBHW3F
advertisement
Manufacturer No:
FKA2-17251QBHW3F
HK JDW NO:
649-FKA2-17251QBHW3F
Datasheet:
FKA2-17251QBHW3F
Description:
FAN AXIAL 172X50.8MM 230VAC WIRE
Step5Bar-code shipping tag
FKA2-17251QBHW3F
  • Operating Temperature
    14~158°F -10°C~70°C
  • Size / Dimension
    Rectangular/Rounded - 172mm Lx150mm H
  • Max Operating Temperature
    158°C
  • Min Operating Temperature
    14°C
  • Power (Watts)
    27.60W
  • Voltage - Rated
    230VAC
  • Current Rating (Amps)
    0.130A
  • Max Power Dissipation
    27.6W
  • Current Rating
    130mA
  • RPM
    3100 RPM
  • Air Flow
    210.0 CFM (5.88m3/min)
  • Noise
    65.0 dB(A)
  • Static Pressure
    0.700 in H2O (174.4 Pa)
  • Width
    50.80mm